Toggle navigation

Як визначається запланована дата доставки?

Заплановані дати обчислюються, щоби бути в змозі планувати доставку, прийоми тощо. Залежно від звичок вашої компанії, Odoo автоматично генерує заплановані дати за допомогою планувальника. Планувальник Odoo вираховує все на кожен рядок, незалежно від того, що це виробниче замовлення, замовлення на доставку, замовлення на продаж і т. д. Дати, які обчислюються, залежать від різних часів виконання, налаштованих в Odoo.

Налаштування терміну виконання

Налаштування часу виконання є першим необхідним кроком для обчислення запланованих дат. Час виконання - це затримки (в термін доставки, виготовлення, ...), обіцяні вашим різним партнерам та/або клієнтам.

Налаштування різних часів виконання виконується таким чином:

На рівні товару

  • Час виконання постачальника:

Час, необхідний для того, аби постачальник доставив ваш придбаний товар. Щоби налаштувати час доставки постачальника, виберіть товар та перейдіть на вкладку Склад. Щоби вибрати час доставки постачальника, вам доведеться додати продавця до свого товару.

Коли постачальника вибрано, просто відкрийте його форму та заповніть його Час доставки. У цьому випадку дні безпеки не мають впливу, заплановані дні доставки будуть дорівнювати: Дата замовлення на купівлю + Час виконання доставки.

  • Час виконання клієнта:

Час виконання клієнта - це час, необхідний для отримання вашого товару від вашого магазину/складу для вашого клієнта. Він може бути налаштований для будь-якого товару. Просто виберіть товар, перейдіть на вкладку Продажі і вкажіть Час виконання клієнта.

  • Час виробництва:

На тій же сторінці можна налаштувати Час виробництва. Час виробництва - це час, необхідний для виготовлення товару.

На рівні компанії

На рівні компанії можна налаштувати страхувальні дні, щоби впоратися з можливими затримками та обов'язково виконувати ваші завдання. Ідея полягає в тому, щоби вилучити резервні дні з обчисленої запланованої дати у разі затримки.

  • Страхувальні дні продажу:

Щоденні страхувальні дні - це резервні дні, щоби гарантувати, що ви зможете виконати доставку вашим клієнтам у терміни. Вони є межами помилок для часу доставки. Страхувальні дні - це та сама логіка, що й наручний годинник із пришвидшеним часом, щоби прибути вчасно. Ідея полягає в тому, щоби вирахувати числа страхувальних днів з розрахунку і таким чином обчислювати заплановану дату раніше, ніж та, яку ви обіцяли своєму клієнтові. Таким чином ви впевнені, що зможете зберегти свою прихильність.

Щоби встановити ваші страхувальні дати, перейдіть до Налаштування ‣ Загальні налаштування та натисніть Налаштувати дані вашої компанії.

Коли меню відкрите, перейдіть на вкладку налаштувань та вкажіть кількість страхувальних днів.

  • Страхувальні дні купівлі:

Дні купівлі слідують за тією ж логікою, що й страхувальні дні.

Вони є межами помилки для часу введення постачальника. Коли система генерує замовлення на придбання для закупівлі товарів, їм буде заплановано, що за багато днів раніше вони мали справу з несподіваними затримками постачальників. Час здійснення купівлі можна знайти в тому самому меню, що й страхувальні дні продажу.

На рівні маршруту

Внутрішні переміщення, які товар може зробити через рух запасів, також можуть вплинути на обчислену дату.

Затримки внаслідок внутрішніх переміщень можуть бути вказані в додатку склад при створенні нового правила натискання на маршруті.

Перейдіть до розділу правила виштовхування на формі маршруту, щоби встановити затримку.

На рівні замовлення на продаж:

  • Запитувана дата:

Odoo пропонує можливість вибрати запитувану дату клієнтом, вказавши дату на іншій інформаційній вкладці замовлення на продаж. Якщо ця дата раніше, ніж теоретична обчислювана дата, odoo автоматично відображатиме попередження.

Приклад

Як приклад, ви можете продати автомобіль сьогодні (1 січня), який придбаний за замовленням, і ви обіцяєте доставити своєму клієнту протягом 20 днів (20 січня). У такому випадку планувальник може ініціювати наступні дії, виходячи з вашої конфігурації:

  • 19 січня: фактична запланована доставка (1 день безпеки продажу)

  • 18 січня: отримуйте товар від свого постачальника (1 день купівлі)

  • 10 січня: крайній термін замовлення у вашого постачальника (9 днів терміну доставки постачальника)

  • 8 січня: запустіть запит на купівлю в команду покупців, оскільки команда потребує в середньому 2 дні, щоби знайти потрібного постачальника та замовлення.